Sienkiewicz w Akademii Bezpieczeństwa!!!

9 maja 2023 roku gościliśmy Zespół Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU. Nasi uczniowie w aktyny sposób brali udział w zajęciach czterech stref poświęconych prawidłowemu uczestnictwu w ruchu drogowym, odpowiedniemu reagowaniu w sytuacjach zagrożenia oraz umiejętności niesienia pomocy przedmedycznej i poruszania się w cyberprzestrzeni. Zajęcia warsztatowe, przygotowane pokazy oraz specjalnie opracowane inscenizacje teatralne z pewnością zaciekawiły uczestników i wzbogaciły ich wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa.

Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU odwiedziła już 100 szkół w Polsce – jesteśmy jedną z niewielu w wojewodzie śląskim! Fundacja PZU przeprowadziła warsztaty o bezpieczeństwie już w 100 szkołach w Polsce. Dużą dawkę teorii przeniesionej na praktykę dostało już 70 500 dzieci!

Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU to ogólnopolski projekt, który ma na celu edukację dzieci z zakresu bezpieczeństwa. Początki projektu sięgają grudnia 2017 roku, gdzie wraz z przeszkoloną kadrą ruszyliśmy w Polskę, aby rozpocząć działania.  Do tej pory w akcji wzięło udział łącznie 100 szkół podstawowych z całego kraju, z małych miejscowości, których populacja nie przekracza 40 tysięcy mieszkańców – My zaliczamy się do tej setki!!!

W miejscach tych szczególnie istotne są zasady bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa ruchu drogowego. Akademia Bezpieczeństwa zapewnia kompleksowe zajęcia edukacyjne, z udziałem funkcjonariuszy Policji z Komendy Głównej oraz jednostki z Komend Wojewódzkich, Powiatowych oraz Miejskich, ratowników medycznych oraz wykwalifikowanych animatorów. W zajęciach wykorzystywane są nowoczesne maszyny i sprzęty, takie jak symulatory wypadków, a przekaz dla najmłodszych uczniów kreowany jest za pomocą inscenizacji teatralnych, w wykonaniu profesjonalnych aktorów.

Zdaniem nauczycieli i uczniów było superrrrr! Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, a szczególnie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej!!! Organizowane co roku Szkolne Dni Bezpieczeństwa i spotkania z ratownikami medycznymi procentują 🙂