Czwartoklasiści zwiedzają Polskę – Ogrodzieniec :)

Czwartoklasiści zwiedzają Polskę – Ogrodzieniec 🙂

Dnia 11 maja 2023 roku r., w piękny,, słoneczny poranek uczniowie klas 4 naszej szkoły wyruszyli na jednodniową wycieczkę. Celem podróży były ruiny Zamku Ogrodzieniec leżącego na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Jest to jeden z zamków usytuowanych na turystycznym Szlaku Orlich Gniazd. Jest to także jedna z największych budowli sięgająca czasów Kazimierza Wielkiego, świetnie wkomponowana w naturalne masywy wapienne. Zamek w Ogrodzieńcu zwiedzaliśmy z przewodnikiem, który zapoznał nas z jego historią – zostaliśmy wciągnięci we wspaniały średniowieczny świat walecznych rycerzy i zacnych dworskich dam. Obejrzeliśmy wszystkie części ruin zamku, liczne wystawy tematyczne, a także zakupiliśmy pamiątki na kramach stojących na dziedzińcu.
Ciekawie spędzony czas umożliwił poznanie życia w czasach średniowiecza, czasach zamków i rycerzy.

Uczniowie klasy 4a i 4a z Opiekunami