„Książka na kolanach” – konkurs matematyczny dla klas 3 – 8 :)

Konkurs matematyczny „Książka na kolanach”. Konkurs dla uczniów klas III – VIII

Zachęcam Was drodzy uczniowie tym razem do wykonania lapbooka, który byłby pomocny przy nauce tabliczki mnożenia(pokażcie sposoby na tabliczkę, aby stała się przyjemnością) lub lapbook’a pokazującego jak oswoić obliczenia zegarowe albo kalendarzowe.

Pewnie zapytasz co to lapbook;

Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Informacje te jednak nie są gromadzone niczym wycinki z gazet. Taka teczka pełni raczej funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach. Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa „Książka na kolanach”

Poniżej dwa filmiki wyjaśniające jak zrobić własny lapbook.

Konkurs dla uczniów klas III – VIII. Termin na składanie prac do 31 marca 2022 podpisaną pracę proszę złożyć swojemu nauczycielowi matematyki lub wychowawcy. Atrakcyjne nagrody już czekają 😉!

Zachęcam do udziału Katarzyna Szeliga