ROK SZKOLNY 2022/2023 W SIENKIEWICZU ROZPOCZĘTY :)
ROK SZKOLNY 2022/2023 W SIENKIEWICZU ROZPOCZĘTY :)

Dzień dobry,

bardzo serdecznie witam uczniów i rodziców na inauguracji roku szkolnego w szkole Podstawowej Nr 1  im. H. Sienkiewicza w Czańcu. Ze względu na Patrona szkoły Henryka  Sienkiewicza – mówimy często „Jesteśmy z Sienkiewicza”. To zawsze brzmi dumnie.

Jako dyrektor szkoły mam zaszczyt powitać Wszystkich w imieniu nie tylko swoim, ale także wszystkich Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły. To życzliwa i profesjonalna kadra – także serdecznie Ich witam.

Drodzy uczniowie!

Minął już czas wakacji, czas odpoczynku. Teraz przed nami kolejny rok szkolny. Czas nowych wyzwań i nowych celów, obowiązków. Chciałabym, byście pamiętali, że uczycie się dla siebie, nie dla szkoły. Ona wam w tym jedynie pomaga. Szkoła stawia przed Wami różne wyzwania. Czasem łatwe, czasem trudniejsze. Musicie postarać się stawić im czoła. W ten sposób uczycie się podejmować trafne decyzje i osiągać swoje cele. Życzę Wam osiągania sukcesów, z których moglibyście być dumni. Mam nadzieję, że gdy zaczną się kolejne wakacje, każdy z Was będzie mógł z satysfakcją spojrzeć na minione miesiące i powiedzieć: „To był dla mnie bardzo dobry rok szkolny!”.

Mamy to szczęście spotkać się stacjonarnie. Życzę Wam Wszystkim, aby nie tylko       1 września był dla całej społeczności szkolnej jak dotychczas dniem radosnych spotkań, rozmów o wakacyjnych przygodach, poznawania nowych kolegów i nauczycieli  i dobrej rzetelnej pracy przez cały rok w murach szkoły. Ze względu na panującą pandemię, wymaga to od nas odpowiedzialnego zachowania. Proszę was, abyście przestrzegali obowiązujących w szkole zasad i procedur bezpieczeństwa. Od stopnia naszej odpowiedzialności i samodyscypliny zależeć będzie nasze zdrowie.

Drodzy Pierwszoklasiści!

Witam Was w sposób szczególny. Jesteście najmłodsi w tym gronie – wiem, że ten dzień jest dla was wyjątkowy. Z jednej strony widzę waszą radość, wkraczacie przecież w zupełnie nowy etap życia. Z drugiej strony czujecie odrobinę tremy. To, co zupełnie nowe, nieznane, zawsze wywołuje mieszane emocje. Wasi wychowawcy zapoznają was z wszystkimi zasadami i mogę zapewnić was, że po kilku dniach odnajdziecie się w naszej szkole jak we własnym domu. Możecie liczyć na wsparcie zarówno ze strony nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Wasi starsi koledzy również wam w tym pomogą.

Każdy rok to duże wyzwanie, zarówno dla Was, uczniów, jak i dla nas, pedagogów i rodziców. Już jutro wkroczycie do szkoły, rozpoczniecie pierwsze zajęcia, zapoznacie się z wymaganiami, obowiązkami i przywilejami. To narzędzie niezbędne do tego, aby od pierwszego dnia czuć się w szkole bezpiecznie. Będziecie budować Waszą przyszłość również na wiedzy i doświadczeniu, które my, dorośli, będziemy przekazywać wam najlepiej, jak potrafimy.

Jeszcze jedno zdanie do naszych Ósmoklasistów!

W naszej szkole macie możliwość zdobywania rzetelnej wiedzy. Przez te wszystkie lata pobytu w naszej szkole dokładaliśmy wszelkich starań, byście otrzymali dobre wykształcenie. Musicie jednak od siebie wymagać jeszcze więcej, aby dobrze przygotować się do egzaminu ósmoklasisty w maju.

          Życzę nam wszystkim, aby rok szkolny 2022/2023 obfitował w radosne chwile, sukcesy i zadowolenie. Niech Was uczniowie – nie opuszcza zapał do nauki, niech nie zabraknie Wam energii i motywacji w zdobywaniu wiadomości i umiejętności oraz                      w rozwijaniu własnych pasji i kształtowaniu własnych charakterów. Bądźcie w tym wytrwali . Wymagajcie od siebie, ponieważ to wy jesteście odpowiedzialni za swoje wyniki w nauce i zachowaniu.

Nauczycielom i pracownikom szkoły życzę, aby Państwa zaangażowanie    i profesjonalizm w nauczaniu wychowaniu i codziennych czynnościach były źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego.

Z kolei rodzicom życzę przede wszystkim jak najmniej stresu i jak najwięcej powodów do dumy. Jestem przekonana, że pociechy będą każdego dnia wywoływać uśmiechy na Waszych twarzach, życzę spokojnego roku szkolnego, uwieńczonego sukcesem dzieci  i dobrej współpracy dla ich dobra.

Mam nadzieję, że czeka nas niemal 10 miesięcy wspólnej bezpiecznej i ciekawej  podróży po ścieżkach wiedzy.

Uroczyście rozpoczynam nowy rok szkolny 2022/23 i życzę wszystkim powodzenia!

Dyrektor szkoły mgr Jadwiga Kliś

ROK SZKOLNY 2022/2023 W SIENKIEWICZU ROZPOCZĘTY :)
Skip to content