SKKT w Ojcowie i Pieskowej Skale :)

SKKT w Ojcowie i Pieskowej Skale 🙂

7 listopada br.  to data wycieczki naszego Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego do Ojcowa i Pieskowej Skały. W Ojcowskim Muzeum Etnograficznym obejrzeliśmy eksponaty geologiczne z obszaru Parku Ojcowskiego przedstawiające charakterystyczne skały, zrekonstruowane wnętrze jaskini i jej szatę naciekową, makietę Ojcowskiego Parku Narodowego. W gablotach widzieliśmy szczątki mamuta, niedźwiedzia jaskiniowego oraz zabytki archeologiczne. Tworzenie się Doliny Prądnika, jej florę i faunę  mogliśmy poznawaliśmy podczas projekcji filmów w technologii 3D.

Z Ojcowa pojechaliśmy na zamek w Pieskowej Skale. Na zamku podziwialiśmy  zbiory malarstwa, złotnictwa, rzemiosła artystycznego i militariów. Z zamku spacerem udaliśmy się pod Maczugę Herkulesa. Zrobiła na nas bardzo duże wrażenie. Potem jeszcze pamiątkowe zdjęcia i powrót do autokaru.

Członkowie SKKT z Opiekunkami

Skip to content