Rok 2021 ROKIEM GÓRALI!

Rok 2021 w województwie śląskim został ogłoszony Rokiem Górali. Stosowną uchwałę podjął 14 grudnia jednogłośnie Sejmik Województwa Śląskiego. W związku z tym, wiele organizacji i stowarzyszeń w naszym regionie podejmuje szereg działań związanych z tym wydarzeniem.

Również i my : Szkoła Podstawowa NR 1 im. H. Sienkiewicza w Czańcu chcemy przyłączyć się do tych obchodów.

Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne „Beskidzkie Włóczykije” proponuje, aby  Coroczny rajd Rodzinny odbył się  pod tym właśnie hasłem. Zachęcamy rodziny do wędrowania górskimi szlakami Beskidu Małego Śląskiego i Żywieckiego, poznawania historii, tradycji, budownictwa  i obrzędowości górali. Ze swoich wędrówek prosimy Was o reportaże – w formie ciekawych zdjęć związanych z Rokiem Górali,  które nie tylko wzbogacą naszą stronę internetową szkoły, ale również zachęcą innych do aktywnego i twórczego spędzania czasu z rodziną, w jakże pięknych Beskidach.

Oprócz atrakcji, jakie czekają was podczas góralskich wędrówek, proponujemy KONKURS pod hasłem: „Rodzina zaprasza Rodzinę na Beskidzkie Szlaki”.

Główna nagroda w konkursie to nie : samochód, telewizor , rower, komputer, ale….coś znacznie bardziej wartościowego….wspólnie spędzony czas z rodziną i przyjaciółmi!!!

Dla rodziny, która zaprosi  najwięcej znajomych rodzin (niekoniecznie tych z naszej szkolnej społeczności)  na górskie wędrówki –  czeka nagroda – niespodzianka.  Zapraszająca rodzina musi potwierdzić jakie rodziny zaprasza i jakimi szlakami wędrują. Rodziny mogą wędrować samodzielnie, w  dowolnym czasie, nie wszystkie naraz.

Uwaga – reportaże rodzin powinny zawierać: opis trasy przejścia, zdjęcia (pejzaże, architektura, ciekawe miejsca…) i nazwisko Rodziny. Możecie również zamieścić swoje wrażenia. Ze względu na ochronę danych osobowych, podane informacje – jako organizatorzy Rajdu Rodzinnego  –  uznajemy za zgodę na wykorzystanie wizerunku rodzin na stronie naszej szkoły.

Dodatkowe konkursy to:

Konkurs na : Najmłodszego górala na beskidzkich szlakach , i ….Najstarszego górala na beskidzkich szlakach. Górali wybieramy z uczestników rajdu – wędrujemy rodzinnie.

Miłych wrażeń z  rodzinnego wędrowania  życzą  organizatorzy Szkolnych Rajdów Rodzinnych –  E. Borgosz i J. Ziętek oraz A. Gibas i L. Pszczółka

Czas trwania wędrówek – oczywiście nieskończony, ale czas konkursu – od kwietnia do września 2021r. Zdjęcia i reportaże prosimy przesyłać na adres : zietekj@onet.eu . Również pod tym adresem można zadawać pytania związane z Rajdem.

Przypominamy, że Rajd – podobnie jak ubiegłoroczny – ze względów bezpieczeństwa nie będzie miał wspólnej mety. Wędrujecie dowolną trasa w dogodnym dla Was czasie.

Rok 2021 ROKIEM GÓRALI!