Pasowanie na Czytelnika!

Nowi Czytelnicy biblioteki szkolnej 🙂

Październik jest miesiącem bibliotek szkolnych, w związku z tym w tym czasie organizowane jest  pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników.

Uczniowie klasy 1a i 1b dzięki bajkowym postaciom przenieśli  się w zaczarowany świat bajki i baśni. Dzieci miały okazję zaprezentować znajomość literatury dziecięcej, zapoznać się z zasadami korzystania z biblioteki i dbania o wypożyczone książeczki.

Bardzo dziękuję dziewczynkom z klasy 7a: Martynce Chmielniak, Martynce Wesołek, Martynce Zątek, Patrycji Then i Patrycji Lachendro za przygotowanie zajęć dla pierwszaków.

Dzięki pomocy dziewczynek z klasy 4b: Leny Handzlik, Patrycji Gąsiorek, Majki Grzechyni, Oliwii Tabor oraz Tosi Baran dzieci otrzymały kolorowe dyplomiki oraz zakładki.

Pierwszaczki zapraszam do korzystania ze zbiorów bibliotecznych, by  zdobywać  nowe wiadomości i poszerzać zainteresowania.

Dorota Sablik – nauczyciel biblioteki