MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI w SP1Czaniec – ŚRODA!!!
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI w SP1Czaniec – ŚRODA!!!

W 2021 roku Międzynarodowy Dzień Kropki przypada na 15 września (środa). Czy zastanawialiście się kiedyś, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywają kropki? Okazuje się, że nie pełnią tylko funkcji znaku interpunkcyjnego w tekście. Za tym słowem kryje się o wiele więcej, precyzując: ten wyraz oznacza przede wszystkim kreatywność! Ten fakt potwierdza historia wykładowcy – Terry’ego Shay’a, który zainicjował powstanie tego święta.

Jak to było?


Historia ustanowienia Międzynarodowego Dnia Kropki jest fascynująca. Pewnego dnia nauczyciel o imieniu Terry pokazał swoim uczniom książkę o tytule Kropka. Ta zainteresowała podopiecznych. Fabuła kilkustronicowego dzieła opowiada o wychowawcy, który pomaga swojemu uczniowi uwierzyć we własne siły. Mała kropka na papierze staje się symbolem pomysłowości, odwagi, inspiracji i pewności siebie.

Kropki, kropeczki…duże i małe…. można wykorzystywać na różne sposoby. Wystarczy trochę wyobraźni by kropka przeobraziła się w …


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI w SP1Czaniec – ŚRODA!!!

Koniec tematu i kropka? Zdecydowanie nie!

Od momentu naszych narodzin wszystko, co widzieliśmy, było szarą rzeczywistością podzieloną na odłamki. Z czasem myśli, emocje i wszystko, co nas otaczało, zaczęło mieć dla nas większe znaczenie. Będąc dziećmi, widzieliśmy więcej i czuliśmy więcej. Łączyliśmy w sposób nieoczywisty wątki dnia codziennego, a więc kropki. Kilkanaście lat później, gdy jesteśmy na innym etapie życia, dostrzegamy coraz mniej. Świat istnieje tylko w czarno-białych barwach, a kropki nie są wielkimi czarnymi guzikami czy drobinkami piasku, których wypatrują dzieci. To właśnie od kropki zaczyna się nasza historia i tylko od nas zależy, jak będziemy widzieć świat i w którym miejscu postawimy kropkę.

Skip to content