LEKTURKI SPOD CHMURKI

Klasa 2a wzięła udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas  I-III CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI, edycja II EKOlogiczna.

Podczas realizacji każdego z trzech MODUŁÓW, czytaliśmy wybraną lekturę, a następnie wykonywaliśmy różne zadania zachęcające do czytania książek. Były również zadania ekologiczne.  Cały czas towarzyszyła nam chmurka Tosia i nasze LEKTURNIKI. Zrealizowane przez nas zadania:

• Przygotowaliśmy DRZEWKO CZYTELNICZE, a także makiety wioski Bullerbyn.
  • Zorganizowaliśmy ŚWIETO DRZEWA; pokaz mody „Zimowe EKO kreacje; WYSTAWKI na temat czytanych lektur oraz PIKNIK CZYTELNICZY POD CHMURKĄ.
  • Wykonaliśmy plakaty zachęcające innych do czytania książek oraz EKO bałwanki.
  • Przebieraliśmy się za wybranych bohaterów czytanych lektur.

Dzisiaj, po zakończeniu projektu wiemy, że czytanie lektur może być fajną zabawą i wspaniałą przygodą dla uczniów oraz nauczyciela.

Dzieci z klasy 2a z Wychowawczynią