Lekcje Enter w naszej szkole :)

W maju br. nasza szkoła dołączyła do projektu “Lekcja: Enter”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. W projekcie Lekcja: ENTER brało udział pięciu nauczycieli naszej szkoły, w tym przedstawiciel kadry kierowniczej.

Lekcje Enter w naszej szkole :)

To projekt edukacji cyfrowej skierowany do nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w ramach którego prowadzone są szkolenia z doskonalenia kompetencji cyfrowych.
Podczas bezpłatnych szkoleń realizowanych online podzielonych na 8 modułów, uczestnicy poszerzyli swoją widzę i umiejętności  z zakresu TIK, czyli technologii informacyjno- komunikacyjnych. Jest to taki sposób nauczania, który odbywa się przez komunikowanie, przetwarzanie, gromadzenie i przesyłanie informacje w postaci elektronicznej. Tematyka spotkań:

– wzmacnianie kompetencji cyfrowych nauczycieli i uczniów

– odpowiedzialnie, kreatywnie i bezpiecznie korzystanie z nowych technologii

– korzystanie z aktywizujących metod nauczania

– urozmaicanie lekcji i na zmienianie sposobu ich prowadzenia,

– tworzenie własnych treści cyfrowych.

To świetna forma doskonalenia i samodoskonalenia pod okiem prowadzącego szkolenia. Uczestnicy podzielą się zdobytą wiedzą i umiejętnościami z innymi nauczycielami na spotkaniach Zespołów Samokształceniowych.

Kursantki 🙂

Uczestnicy szkolenia