#LaboratoriaPrzyszłości  w Sienkiewiczu – wrzesień 2022 :)

#LaboratoriaPrzyszłości w Sienkiewiczuwrzesień 2022 🙂

Poznawanie najnowszej technologii? Czemu nie!

Nasza szkoła bierze udział w programie #LaboratoriaPrzyszłości, inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów i to właśnie staramy się robić z wykorzystaniem pozyskanego w ramach programu sprzętu.

Uczniowie naszej szkoły świetnie bawili się na zajęciach, konstruując roboty i ciekawe sprzęty z klocków Pakiet Lego Education SPIKE Prime. Korzystali również z okularów wirtualnej rzeczywistości ClassVR, dzięki którym odbyli podróż  do najciekawszych miejsc świata.

We wrześniu obchodziliśmy w Sienkiewiczu Dzień Kropki. Uczniowie z Kółka FotoZoom uwiecznili ogólnoszkolne malowanie oraz piękne indywidualne prace plastyczne z kropką w tle. Wykorzystali w tym celu aparat fotograficzny i przenośną kamerę cyfrową. Planujemy stworzenie ministudia telewizyjnego –fotografowanie, nagrywanie z różnymi akcesoriami – gimbala do aparatu i kamery, statywu, mikrofonu, oświetlenia do realizacji nagrań itp.

Uczniowie klas starszych zaznajomili się z budową oraz działaniem drukarki 3D. Zapoznali się z aplikacją do tworzenia modeli trójwymiarowych oraz z zasadami przesyłania plików do drukowania. Teraz trwa poszukiwanie ciekawych modeli do wydruku.

#LaboratoriaPrzyszłości udowadniają, że nauka nie musi ograniczać się jedynie do książek i ćwiczeń 🙂

Koordynator LP