Kostki Rubika ułożone :)

Kostki Rubika ułożone 🙂

17 kwietnia w Światowym Dniu Kostki Rubika został w Sienkiewiczu zorganizowany II szkolny konkurs na najszybsze ułożenie kolorowej kostki składającej się z 26 sześcianów. Od początku rozpowszechnienia kostki Rubika zastanawiano się, jaka jest minimalna liczba ruchów potrzebna do rozwiązania każdego ułożenia. Już w 1995 wiedziano, że optymalna liczba zawiera się w przedziale 20-29, czyli istnieje pomieszana kostka, którą da się ułożyć tylko w 20 lub więcej ruchach oraz każdą kostkę da się rozwiązać w 29 ruchach lub mniej. W konkursie udział wzięło kilkunastu uczniów, dla których ułożenie kostki to “pestka”!

BŁAŻEJ – MISTRZ SZKOŁY ułożył kostkę w 38,07 s. !!!!! Brawo!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i umiejętności 🙂 Do zobaczenia za rok! Radzie Rodziców dziękujemy za finansowe wsparcie w zakupie atrakcyjnych nagród dla wszystkich uczestników konkursu 🙂

Kostki Rubika ułożone :)

Organizatorzy: Agnieszka Gibas I Lucyna 🙂