“Jestem pierwszy z pomocą” cz.I

Innowacja pedagogiczna “Jestem pierwszy z pomocą” cz.I

Zdrowie, życie i bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach stanowią wartość, o którą powinni się troszczyć wspólnie rodzice i nauczyciele, działając różnymi środkami i metodami. Codziennie narażone są na niebezpieczeństwo w domu, na ulicy lub w innych miejscach, gdzie zdarzają się (mniejsze i większe) wypadki, w których często poszkodowane są dzieci. Poza tym zdarza się niejednokrotnie, że to właśnie dzieci są świadkami wypadku. Należy więc zapoznać je tak wcześnie, jak to możliwe, z udzielaniem pierwszej pomocy i zapobieganiem wypadkom. W ramach innowacji pedagogicznej podejmowane są w naszej szkole różne działania profilaktyczne i informacyjne. Ma na celu poznaniu sposobów zapobiegania wypadkom oraz wyrobieniu nawyków postępowania w sytuacjach zagrażających życiu. Systematyczne pogłębianie i powtarzanie wiedzy i umiejętności pomocy przedmedycznej, pozwoli kształtować opanowanie w działaniu i w razie potrzeby może służyć ratowaniu zagrożonego życia.

Część I to spotkanie z przedstawicielami Komisariatu Policji w Kobiernicach.

AG, LP, RW