Ekologiczny event w Sienkiewiczu :)

Był ekologicznie, kolorowo, wesoło…

W październiku w naszej szkole odbył się jeden z eventów ekologicznych “Eko i logicznie – organizacja eventów ekologicznych w Gminie Porąbka”  jakie zaplanowano w każdej z miejscowości naszej gminy. Celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, skoncentrowanej wokół trzech kluczowych obszarów: segregacji odpadów, ochrony powietrza oraz ochrony wód, w celu promowania odpowiedzialnych postaw i zachowań mających bezpośredni wpływ na poprawę stanu środowiska w tych obszarach. Były to warsztaty połączone z animacjami.  Każde ze spotkań rozpoczynało się ruchem i rozgrzewką. Były zabawy taneczne w celu integracji dzieci, tworzenia przyjemnej atmosfery. Cała sala stała się jednym kolorowym pomieszczeniem pełnym piłeczek, radości dzieci, młodzieży.

Projekt jest dofinansowany w ramach Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.