Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Celem dni szczególnych jest chwila refleksji oraz spojrzenie na codzienność z innej perspektywy.

Wtorek – 9 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu(DBI) obchodzony jest od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Tradycyjnie od kilku lat nasza szkoła angażuje się w ogólnoświatową akcję i podejmuje liczne działania, które mają służyć realizacji powyższych celów.

.W związku z trwającą pandemią COVID-19 podczas obchodów DBI 2021 do organizacji zaplanowanych inicjatyw wykorzystujemy niezmierzony potencjał internetu.

DLA UCZNIÓW

Spróbuj – sprawdź swoją wiedzę 🙂

DLA RODZICÓW

Zapraszamy na stronę https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne.html Znajdują się tam ciekawe multimedialne materiały edukacyjne, poradniki, ulotki, propozycje różnych kampanii społecznych, raporty i opisy przeprowadzanych badań,

„Działajmy razem!” to hasło tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu.

ZAPRASZAMY do DZIAŁANIA RAZEM 🙂

Lucyna Pszczółka