BYDGOSKI BĄBEL MATEMATYCZNY w CZAŃCU

W piątek 7 lutego 2020 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole nauczycieli z Bydgoskiej Grupy Regionalnej Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Celestyna Freineta. Panie propagują projekt: Bydgoski Bąbel Matematyczny.

Zamiast suchej wiedzy- zabawa i działanie, zamiast regułek- samodzielne myślenie i rozwiązywanie problemów- tak można w skrócie powiedzieć, co jest celem projektu.

Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli więc w matematycznych działaniach pod kierunkiem naszych koleżanek. Później na spotkaniu z nauczycielami doszło do wymiany doświadczeń, pomysłów oraz dyskusji na temat rozwijania skutecznego myślenia matematycznego najmłodszych uczniów.

Bydgoski Bąbel Matematyczny pączkuje na całą Polskę. Cieszymy się, że mamy w tym swój udział. Zależy nam na tym, aby uczniowie czerpali radość z uczenia się matematyki, a przy okazji rozwijali konstruktywne myślenie.

P.S. W ramach współpracy Beskidzkiej i Bydgoskiej Grupy Freinetowskiej wyruszyłyśmy na Magurkę. Nasze koleżanki były pod wrażeniem piękna Beskidu Małego.

M. Smółka