XI Powiatowy Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy

XI Powiatowym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy

30 listopada 2022 roku po zwycięstwie w etapie szkolnym uczennica klasy 5b Lena Handzlik reprezentowała naszą szkołę w XI Powiatowym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy organizowanym przez  Starostwo Powiatowe i Pogotowie Ratunkowe w Bielsku – Białej. I etap podzielony był na 3 części. Pierwsza to Krzyżówka związana z tematyką konkursu – tę Lenka rozwiązała jako pierwsza!!! Druga i trzecia część to zadania praktyczne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które Lenka wykonała bardzo sprawnie. Wykazała się dużą znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym – wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, bandażowania, korzystania ze sprzętów medycznych.

Nasza Ratowniczka znalazła się w ścisłej czołówce Zwycięzców – w Piątce najlepszych z najlepszych!

Gratulujemy Rodzicom sukcesu Córki, a Lenie wiedzy i umiejętności 🙂

Lucyna Bezwińska