#LABORATORIAPRZYSZŁOŚCI W SIENKIEWICZU – LISTOPAD 2022 :)

#LaboratoriaPrzyszłości  w Sienkiewiczu–listopad 2022 🙂 – działania z wykorzystaniem pozyskanego sprzętu.

FotoZoom-pierwsze Szkolne Kółko Fotograficzne  w SP1Czaniec 🙂 Poznawanie nowych technologii? Czemu nie!

Nasza szkoła od września 2022 roku  bierze udział w programie #LaboratoriaPrzyszłości, inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. To właśnie staramy się robić z wykorzystaniem pozyskanego  w ramach programu sprzętu między innymi  sprzętu fotograficznego.

Otrzymany sprzęt otworzył przed nami nowe możliwości –  tak zrodził się pomysł założenia Szkolnego Koła Fotograficznego  FotoZoom, które skupia uczniów zafascynowanych fotografią, chętnych do uwieczniania otaczającej rzeczywistości w obiektywie. Jesteśmy na etapie tworzenie ministudia telewizyjnego –fotograficznego, w którym chcielibyśmy fotografować, nagrywać, eksperymentować z dźwiękami i obrazem wykorzystując w tym celu różne programy i akcesoria – gimbala do aparatu i kamery, statywu, mikrofonu, oświetlenia do realizacji nagrań itp.

Reporterzy FotoZoom udokumentowali już wiele szkolnych imprez m. in. ogólnoszkolne malowanie oraz piękne indywidualne prace plastyczne z kropką w tle, Dzień Spadającego Liścia, Dzień Czystego Powietrza, uroczystą Akademię 11 Listopada, Żywą Lekcję Historii, Światowy Dzień Dobroci. Dzień Misia…Udało się nam nawet uchwycić moment największego zaćmienia Słońca!!! Wszystkie zdjęcia zmontowane w postaci filmików można obejrzeć na stronie szkoły www.sp1czaniec.pl lub na szkolnym Fb. Zapraszamy 🙂

Cieszymy się, że ilość szkolnych reporterów rośnie…  Mamy już swoje LOGO!!!

#LABORATORIAPRZYSZŁOŚCI W SIENKIEWICZU – LISTOPAD 2022 :)
Logo K-FotoZoom

Pozdrawiamy z Sienkiewicza 🙂

W listopadzie kontynuowaliśmy także działania związane z rozwijaniem logicznego myślenia   i wyobraźni przestrzennej. Kolejne klasy świetnie się bawiły się na zajęciach z robotyki  konstruując roboty i ciekawe sprzęty z klocków Pakiet Lego Education SPIKE Prime. Korzystaliśmy również z gogli wirtualnej rzeczywistości ClassVR – podróż w wirtualną rzeczywistość wzbudziła  niektórych uczniów wielkie emocje!!!

LP