Ogólnoszkolny Rajd Turystyczny Trzonka 2019

25 września 2019 roku to dzień Szkolnego Rajdu Turystycznego „Trzonka  2019”.

Już kolejny nasz szkoła  udała się na Ogólnoszkolny Rajd Turystyczny – tym razem  pod  hasłem „Partyzanckimi ścieżkami”. Celem rajdu było nie tylko uczczenie 80- tej rocznicy wybuchu II wojny światowej, ale również popularyzacja turystyki pieszej i ukazanie atrakcyjnych zakątków naszej miejscowości i gminy.  Odpowiednio wcześniej każda klasa stanowiąca drużynę rajdową zapoznała się z działalnością partyzantów na terenie lasów Beskidu Małego i przygotowała piosenkę z okresu II wojny światowej.  Przy pięknej jesiennej pogodzie,  pośród beskidzkich lasów  można było usłyszeć „Balladę o czerech pancernych”, „Szare szeregi”. „”Leśnych”….. oraz inne piosenki z okresu II wojny światowej. Każda z klas otrzymała pamiątkowe dyplomy a najmłodsi uczestnicy rajdu maskotki. Dziękujemy wszystkim wychowawcom i opiekunom, którzy profesjonalnie przygotowali swoich „małych partyzantów” do udziału w rajdzie.

Zapraszamy do kolejnej edycji rajdu –  wiosennego,  dla uczczenia 100- rocznicy urodzin Jana Pawła II,  pod hasłem „Szlakami Jana Pawła II – po Beskidzie Małym  i Żywieckim”.
                                                       Opiekunki SKKT „Beskidzkie Włóczykije”  Ewa Borgosz i Jadwiga Ziętek.