ŻYJ z PASJĄ!

„Żyj z pasją” – takie hasło towarzyszy nam w bieżącym roku szkolnym. W związku z tym 6 marca  gościliśmy w naszej szkole miłośnika historii lotnictwa  Pana Lucjana Lubasa. Gość  zaprezentował kolekcję  mundurów wojskowych, odznak i innych pamiątek. Wielu eksponatów można było dotknąć, przymierzyć, a także poznać historię z nimi związane.

Panu Lubasowi  towarzyszył pilot  płk Mieczysław Herzyk, który w trakcie prelekcji opowiedział o swojej drodze do realizacji marzenia, jakim było latanie. Okazało się, że marzenie o lataniu zawdzięcza tacie, który zabrał go, gdy był małym chłopcem na wycieczkę do bielskiego aeroklubu….

Dowiedzieliśmy się, że pan pułkownik pilotował kiedyś samolot, który wszyscy oglądamy przejeżdżając przez Andrychów. Największe wrażenie zrobił, gdy przedstawiał się jako 10-latek, bo 10 lat brakuje mu do 100!:) Trzeba dodać, że nadal jest aktywny- lata na szybowcach i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem.