ŻYCZENIA CZYTELNICZE w BIBLIOTECE

ŻYCZENIA CZYTELNICZE w BIBLIOTECE!!!

Nasza szkoła została zakwalifikowana do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – wieloletniego programu uchwalonego na lata 2021 – 2025 w celu poprawy czytelnictwa w Polsce.

Będziemy realizować priorytet 3 programu, którego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

ŻYCZENIA CZYTELNICZE w BIBLIOTECE

W ramach programu szkoła otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 15 000 zł. Dzięki dofinansowaniu biblioteka szkolna wzbogaci się o nowości wydawnicze cieszące się zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Uzupełniony zostanie również zbiór lektur szkolnych. Będzie urządzony kącik czytelniczy, w którym uczeń poczyta lub odpocznie.

W najbliższym czasie będzie można składać ŻYCZENIA CZYTELNICZE – propozycje dotyczące zakupu książek dla uczniów.

Nauczyciele biblioteki