Współpraca z ATH Bielsko – Biała

Uczniowie klasy 5d  z naszej szkoły biorą udział w projekcie pod nazwą „Opracowanie projektu i realizacja matematycznej gry edukacyjnej dla uczniów klas piątych Szkół Podstawowych z obszarów wiejskich województwa małopolskiego oraz śląskiego.” (nr projektu: 550), którego grantobiorcą jest Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej. Projekt realizowany jest w ramach konkursu grantowego w ramach Programu “mPotęga” – V edycja.

Celem projektu jest stworzenie uniwersalnego narzędzia w postaci gry edukacyjnej, mającego na celu ułatwienie nauki matematyki uczniom szkół podstawowych. Opracowana pomoc dydaktyczna będzie testowana przez uczniów klas piątych z pięciu szkół podstawowych z województwa małopolskiego i śląskiego przez okres 10 tygodni. Wpływ innowacji na kompetencje uczniów sprawdzi specjalnie przygotowany test umiejętności matematycznych. Zakończenie i podsumowanie projektu odbędzie się na Akademii Techniczno-Humanistycznej 12 grudnia 2018 r. Eventowi towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje takie jak turniej gry Sprytna Matematyka, wykłady i warsztaty matematyczne. Na najlepszych graczy czekają cenne nagrody!
Koordynatorem projektu jest studentka IV roku Informatyki na Wydziale Budowy Maszyn i Informatyki na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej Anna Gałuszka.

Innowacyjny charakter przedsięwzięcia:
• Współpraca Szkół Podstawowych z Uczelnią Wyższą.
• Wykonanie z drewna, przyjaznego dla zdrowia dzieci.
• Wykorzystanie zasady grywalności w kontekście motywacji uczniów do nauki.
• Wykorzystanie zasad projektowania zgodnych z trendami User Experience.
• Organizacja turnieju dla uczniów, odbywającego się na Uczelni Wyższej pozwoli na rozwój horyzontów uczniów oraz możliwość rywalizacji pod okiem studentów.
• Podniesienie kompetencji warsztatu badawczego osoby odpowiedzialnej za projekt i kadry nauczycielskiej zaangażowanej w prowadzenie zajęć.
• Każdy z uczniów objętych projektem otrzyma papierową wersję gry do samodzielnego wycięcia oraz instrukcję, dzięki której gra będzie mogła być wykorzystywana w domu, co pozwoli zaangażować w nią całą rodzinę.

Świetna nauka zasad działań matematycznych przez zabawę rozwijająca logiczne myślenie, spryt matematyczny i szybkość działania. Matematykę można polubić 🙂

Więcej informacji i szczegółowy harmonogram projektu znajdą Państwo na stronie:

Bieżąca relacja z realizacji znajduje się na facebookowym fanpage: