Światowy Dzień Dobroci w Jedynce :)

Światowy Dzień Dobroci w Jedynce 🙂

13 listopada tj. w niedzielę przypada Światowy Dzień Dobroci. W naszej szkole taki dzień chcemy obchodzić 15 listopada tj. wtorek. Zachęcamy wszystkie klasy wraz z wychowawcami, aby do wtorku 15 listopada wykonały plakat Światowego Dnia Dobroci. Będzie to dobry bodziec by wzbudzić wśród uczniów ciekawość znaczenia tego dnia oraz przypomnieć czym jes t okazywanie sobie nawzajem dobroci. .Proponujemy także stworzenie tzw. Łańcucha życzliwości, to prosta aktywność polegająca na tym, że uczniowie wypisują na karteczkach wszystkie dobre rzeczy, jakich doświadczyły od innych. Następnie zawijają karteczki w kółka i łączą z innymi, tworząc łańcuch (tak jak robi się łańcuchy z kolorowych kartek na choinkę).
Na korytarzu pojawi się pudełko z komplementami, z którego to uczniowie będą mogli wylosować jedną karteczkę. Wszyscy uwielbiamy komplementy, szczególnie te, których się nie spodziewamy. Komplement jest niczym mały prezent, który poprawia humor na resztę dnia.
Na koniec zachęcamy do wykonania w klasach ćwiczenia pt. Zgniecione serce.
To ćwiczenie jest niezwykle efektywne. Należy wyciąć z kolorowego papieru serca i zanim je rozdamy należy powiedzieć: Zanim coś powiecie, zastanówcie się i bądźcie mądrzy. Bardzo trudno jest naprawić zgniecione serce, trudno jest coś naprawić, a czasami nawet nie da się pewnych rzeczy cofnąć. To bardzo dobre ćwiczenie dla wszystkich w każdym wieku!
Zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję!

Światowy Dzień Dobroci w Jedynce :)

Odpowiedzialni za akcję: Ks. Marcin, S. Konstancja