Salezjańskie wioski świata…

Tradycyjna ghańska wioska, peruwiańska chata i slumsy, arktyczne igloo, mongolska jurta, papuaski dom na palach…
Dzięki możliwości wejścia do poszczególnych obiektów, fotografiom, eksponatom oraz ciekawych opowieściach naszej przewodniczki (która jako wolontariusz pracowała w Boliwii) mieliśmy okazję poznać historię, tradycję i kulturę naszych rówieśników i ich rodzin mieszkających w różnych częściach świata.
A wszystko to dzięki interaktywnej wycieczce do Parku Edukacji Globalnej – Salezjańskich Wiosek Świata w Krakowie.
Na dłużej zatrzymaliśmy się z wizytą u Indian Ameryki Północnej. W oryginalnym indiańskim tipi poznaliśmy nowy kontynent i jego rdzennych mieszkańców.
Później nasze cztery plemiona indiańskie rywalizowały w różnych dziedzinach. Musieliśmy wykazać się zdobytą wiedzą oraz sprawnościami fizycznymi. Były między innymi : krzyżówki, zagadki fotograficzne, praca z mapą, przeciąganie liny, strzelanie z łuku (nasza Gosia ustrzeiła ….lampę!), okrzyki wojenne i polowanie na bizony – oraz wiele innych atrakcji.
Wspólna nauka i zabawa była okazją do poznania siebie i swoich kolegów, uczyła współpracy i zdrowej rywalizacji, empatii i wykorzystania wiedzy w praktyce.
Wycieczka bardzo nam się podobała i już czekamy na następne. Pozdrawiamy klasa 5a z opiekunami – JZ i EB.

Skip to content