Ruszamy w Polskę… :)

Jura Krakowsko – Częstochowska to region Polski, który warto zobaczyć.  Mamy to szczęście, że mieszkamy stosunkowo niedaleko i możemy pozwolić sobie na wypad w te malowniczy rejon. Zamki, skały, ścianki, ścieżki, ostańce…tam nie da się nudzić!

Widzieliśmy Zamek w Mirowie. Zwiedziliśmy także ciekawy Zamek w Bobolicach oraz piękne runy Zamku w Ogrodzieńcu, który ma swój klimat, jest wyjątkowy!

Zobaczyliśmy także Pustynię Błędowską, która jest  jedyną pustynią w tej części Europy. Piaski po których chodziliśmy zostały nawiane znad Bałtyku. Pustynia niecałe 10 km długości i szerokość do 4 km. Co ciekawe, na pustyni występowały kiedyś zjawiska fatamorgany. W latach 60 XX wieku cześć pustyni sztucznie zalesiono. Obecnie są prowadzone prace polegające na przywróceniu jej pierwotnego stanu i karczowaniu lasów.

Polecamy – warto zobaczyć 🙂

Uczniowie klas 4 z Opiekunami

Uczniowie klas 4 z Opiekunami

Skip to content