“Rok szkolny 2020/2021 uważam…”

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy szkoły – witam serdecznie wszystkich w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

Inauguracja nowego roku szkolnego 2020/2021 rozpoczęła się w naszej szkole zupełnie inaczej niż we wszystkich poprzednich latach. I choć pełni obaw, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że szkolne mury, które nagle opustoszały w marcu tego roku, znowu wypełniły się gwarem uczniowskich rozmów i ich  śmiechem. Bez Was, Kochani uczniowie, puste sale szkolne  to nie szkoła. Bardzo się cieszymy, że dziś mogliśmy się z Wami spotkać i Was zobaczyć.

Dzień 1 września oznacza koniec beztroskich wakacji, czasu na wypoczynek i wędrówki . Może budzić mieszane uczucia, ale z drugiej strony byliście dziś radośni, że możecie znów spotkać swoich kolegów i nauczycieli. Mam nadzieję, że jesteście bardziej zmotywowani do nauki solidnej pracy przez cały rok, i doceniacie jaką wartością jest szkoła, jak było źle, gdy jej zabrakło.

Rozpoczynamy wspólną wędrówkę ku zdobywaniu wiadomości i umiejętności. Wymagajcie w tym względzie od siebie.

Życzę Wam na progu tego roku szkolnego radości z poznawania nowego, odkrywania nieznanej wiedzy, rozwijania swoich pasji i talentów. Niech ten rok szkolny przyniesie Wam wiele radości, sukcesów i satysfakcji z późniejszych wyników. Niech odkrywanie i zdobywanie wiedzy stanie się nie tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim Waszą pasją. W tym roku szczególnie dbajcie o  zdrowie swoje i swoich najbliższych, przestrzegajcie nowych zasad i procedur bezpieczeństwa pobytu w szkole, niestety jeszcze w warunkach epidemicznych.

Drodzy Rodzice, wszyscy wchodzimy w ten rok szkolny  z niepewnością i obawami o nasze wspólne bezpieczeństwo. Chciałabym Państwa zapewnić, że jesteśmy gotowi, aby  zrobić wszystko, co w naszej mocy, by zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo Waszych dzieci. Jednak, aby  te wysiłki były owocne, proszę Państwa o zapoznanie się z procedurami, które opracowaliśmy na czas pandemii. Są one dostępne na naszej stronie internetowej. Narzucają one pewne ograniczenia w szkole, ale są konieczne. Proszę, abyście Państwo omówili je z Waszymi dziećmi. Wytłumaczcie im, proszę, że to wszystko dla ich dobra, dla dobra nas wszystkich. To także uczniowie muszą stać się odpowiedzialni za zdrowie własne i w najbliższym otoczeniu.

Bardzo Państwa proszę odbierajcie telefony ze szkoły i  na bieżąco śledźcie wszystkie ogłoszenia i wiadomości. Bardzo wierzę w to, że wspólnymi siłami damy radę przezwyciężać codzienne utrudnienia. Liczę na Państwa życzliwą współpracę.

Wszystkim życzę wielu sukcesów i dobrej współpracy.

Rok szkolny 2020 /2021 uważam za rozpoczęty.

Dyrektor szkoły Jadwiga Kliś