Projekt – E jak ekologia podsumowany!

Podsumowanie Projektu szkolnego „E jak ekologia” realizowanego w ramach Kampanii ekologicznej „Z Grupą eco” – VI edycji programu grantowego „Razem dla Ziemi”

Projekt – E jak ekologia podsumowany!

Zgodnie z opracowanym w listopadzie 2019 roku harmonogramem realizacja  projektu szkolnego „E jak ekologia miała odbywać się w miesiącach marzec – maj 2020.

Niestety od 12 marca z powodu sytuacji na świecie i w kraju związanej z pandemią kornawirusa COVID 19,  rozpoczęliśmy zdalne nauczanie, Uczniowie mieli możliwość udziału w zajęciach on-line na platformie zoom. W ten sposób mogli komunikować się z nauczycielami  i kolegami.

W związku z tym działania stacjonarne i wyjazdowe zaplanowane przez nas  w ramach projektu: spotkania z ciekawymi ludźmi związanymi z ochroną środowiska   z UG w Porąbce i Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku –Białej Wydział Ochrony Środowiska, warsztaty plastyczne, rekreacyjne (Zumba) oraz wyjazdy edukacyjne nie mogły zostać zrealizowane. Sytuacja pandemiczna i nauka zdalna wymusiła na nas zmianę planów i opracowanie nowych działań podjętych on-line.

Uczniowie otrzymywali propozycje zadań i działań o tematyce proekologicznej, profilaktycznej, edukacji zdrowotnej, ochrony środowiska i bycia „fit” i „eco”. Powstały interesujące prace zgromadzone w Galeriach umieszczonych na stronie internetowej szkoły. Są to  ciekawe fotografie, filmiki, obrazy plastyczne, teksty i prezentacje. Mamy nadzieję, że prowadzone profilaktyczne działania zaowocują w przyszłości poprawą jakości środowiska.

Ekologiczna Galeria – Zapraszamy 🙂

Akcje szkolne w czasie zdalnego nauczania:

– udział w ogólnopolskiej akcji „Przytulamy się do drzew”

– udział w ogólnoświatowym Dniu czekolady”

– Akcja szkolna „Dzień dobrych uczynków”

– udział w ogólnopolskiej akcji „Dzień Ziemi”

– Akcja szkolna „Jestem fit – coś dla podniebienia”

– Jan Paweł II – „Pilnujcie mi tych szlaków”

– „Nasze zwierzaki – słodziaki”

– akcja szkolna „Bezpieczne wakacje”

– konkursy plastyczne i wiedzowe z zakresu ekologii

Szczegółowe opisy tych wydarzeń i akcji szkolnych są dostępne na stronie szkoły    ZAPRASZAMY 🙂

Ekologia to temat zawsze aktualny i bardzo na czasie. Będziemy kontynuować   w przyszłości akcje ekologiczne  i profilaktyczne promujące właściwe postawy u naszych podopiecznych oraz kształtujące pozytywne nawyki dbania o otaczające środowisko. Pragniemy uwrażliwiać naszych uczniów na piękno otaczającej przyrody i uświadamiać jak szkodliwe i nieodwracalne w skutkach mogą być nasze nieodpowiedzialne działania.

Projekt – E jak ekologia podsumowany!

Serdecznie dziękujemy pani Monice Sobali i panu Włodzimierzowi Zdynowskiemu za współpracę w realizacji założeń Projektu.

PODZ.-E-jak-ekologia-2020

PODZI.-E-jak-ekologia-2020-1

Mamy nadzieję, że nasze działania zaowocują w przyszłości świeżym powietrzem, żyzną glebą, czystą wodą, bogatą fauną i florą…

Koordynatorki Projektu: Agnieszka Gibas i Lucyna Pszczółka