PixBlocks – co to?

Od września do grudnia 2019 roku kilkonaścioro uczniów z klas 5- 8 z naszej szkoły przygotowywało się do udziału w Międzynarodowym Konkursie Programistycznym dla dzieci i młodzieży Pix Programming Challenge.

Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.

Uczestnicy konkursu muszą za pośrednictwem aplikacji PixBlocks rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów.

Finał polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge odbył się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Nasi Programiści dotarli do półfinałów i niewiele zabrakło, aby pokazali co potrafią w potyczce finałowej.

Aplikacja PixBlocks stała się bardzo popularna w naszej szkole. Na zajęciach z informatyki zapaleni programiści zaliczają kolejne kursy i  rozwiązują zadania na platformie PixBlocks.

Niektórzy już przygotowują się do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Powodzenia 🙂 Lucyna Pszczółka