NOWY PROJEKT w SP1CZANIEC

„Kamień milowy edukacji w SP nr 1 w Czańcu”,

Jednym z projektów realizowanych od 01.01.2021 r. do 31.12.2022 r. w naszej placówce jest  Projekt edukacyjny „Kamień milowy edukacji w SP nr 1 w Czańcu”, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Skierowany jest do 78 uczniów z klas 1 – 8 i 25 nauczycieli.

Założeniem projektu jest zwiększenie jakości edukacji ogólnej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czańcu. W ramach projektu odbywają się  zajęcia kół zainteresowań, wyrównawcze, warsztatowe  oraz zajęcia prowadzone metodą eksperymentu i  zajęcia dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zaplanowane działania pozwolą na rozwinięcie kompetencji kluczowych uczniów. Wdrażane są nowe formy   i metody nauczania w oparciu o system chmurowy edukacji z wykorzystaniem narzędzi TIK, co umożliwia poprawę szans edukacyjnych uczestników projektu.

Migawki z zajęć projektowych 🙂

Nasza placówka została doposażona w atrakcyjne pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy, kolorową kserokopiarkę i meble.

Wartość projektu to kwota 280 290,25 zł, w tym dofinansowanie Unii Europejskiej – 238 246,71 zł.

Bardzo nas cieszy fakt, że Projekt „Kamień milowy…” został zauważony i pozytywnie rozpatrzony przez komisję konkursową.  Znalazł się na 28. miejscu w rankingu wśród 73 wybranych do realizacji ze 179 zarejestrowanych wniosków. Pozyskane środki pozwolą nam wzbogacić warsztat pracy w pomoce, które uatrakcyjnią zajęcia nie tylko uczniom biorącym udział w zajęciach projektowych, ale również pozostałym.