“Nie umiera ten kto trwa w sercach i pamięci naszej…”#SzkołaPamięta

“Nie umiera ten kto trwa w sercach i pamięci naszej.”

“Nie umiera ten kto trwa w sercach i pamięci naszej…”#SzkołaPamięta


Uczniowie klasy 8, w imieniu całej szkolnej społeczności SP Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czańcu, zapalili znicze na grobach byłych pracowników, nauczycieli i dyrektorów Szkoły, wyrażając w ten sposób naszą pamięć o zmarłych, która winna  trwać wiecznie! Uczniowie naszej szkoły w okresie poprzedzającym Święto 1 Listopada odwiedzali miejscowy cmentarz, aby uporządkowywać zapomniane i bezimienne groby…

“Nie umiera ten kto trwa w sercach i pamięci naszej…”#SzkołaPamięta

  • Przedstawiciele społeczności Sienkiewicza zapalili znicze na mogile Żołnierzy Oddziału AK “Garbnik” na Długich Łąkach w Porąbce. Rozmawialiśmy o ich odwadze i męstwie zwłaszcza kiedy przejmowali uciekinierów z obozu i z narażeniem życia pomagali przeżyć
  • Uczniowie i Nauczyciele przygotowali wystawy i gazetki tematycznych pod hasłem “Szkoła pamięta” Koordynatorzy akcji “Szkoła pamięta”

Skip to content