Mistrzowie Kostki Rubika :)

17 kwietnia w Światowym Dniu Kostki Rubika. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najszybsze ułożenie kolorowej kostki składającej się z 26 sześcianów. Od początku rozpowszechnienia kostki Rubika zastanawiano się, jaka jest minimalna liczba ruchów potrzebna do rozwiązania każdego ułożenia. Już w 1995 wiedziano, że optymalna liczba zawiera się w przedziale 20-29, czyli istnieje pomieszana kostka, którą da się ułożyć tylko w 20 lub więcej ruchach oraz każdą kostkę da się rozwiązać w 29 ruchach lub mniej. W konkursie udział wzięło kilkunastu uczniów, dla których ułożenie kostki to “pestka”!

• Tytuł – Mistrz Szkoły w układaniu kostki Rubika otrzymał Ksawery Tomiak z klasy 4a
  • Wicemistrzami Szkoły zostali Jan Marek z klasy 6b i Martyna Wróbel z klasy 6a
  • Mistrzem klas 1-3 została Natalka Ryłko z klasy 3b
  • Wicemistrzem klas 1-3 został Szymon Góra z klasy 3a