MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI – 22 kwietnia

Lubisz przyrodę – szanuj ją. Ziemia to jest nasz drugi dom!

Wkrótce będziemy świętować MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI – 22 kwietnia. Już dziś zachęcamy wszystkich, aby z tej okazji zrobili dla naszej planety coś dobrego i pożytecznego. Uczniowie klasy 2a w lutym i marcu, brali udział w kilku zajęć, podczas których realizowana była tematyka ekologiczna:

• Dzieci oglądały pokaz „Szalonego naukowca”, który ilustrował ilość wody pitnej na kuli ziemskiej;
  • Uczniowie zastanawiali się nad problemem „Co by było, gdyby zabrakło wody? – wniosek „Bez wody nie ma życia”;
  • Odbyła się rozmowa na temat „Jak oszczędzać wodę?”;
  • Dzieci przygotowały i przeprowadziły w klasie doświadczenia związane z wodą;
  • Uczniowie zaprojektowali i wykonali plakaty „Każda kropla wody to skarb”.

Dzieci z klasy 2a realizują projekt czytelniczy CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI, który oprócz celów czytelniczych, zachęca do realizowania zadań ekologicznych.

W czasie trwania tego projektu (II moduł) zorganizowany został pokaz mody Zimowe EKO kreacje oraz dzieci wykonały EKO bałwanki.

Wychowawczyni klasy 2a Jolanta Kubiś