#LaboratoriaPrzyszłości w SP1Czaniec!!!

#LaboratoriaPrzyszłości w SP1Czaniec

#LaboratoriaPrzyszłości w SP1Czaniec!!!

W bieżącym roku szkolnym realizujemy Projekt Laboratoria Przyszłości. Otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach rządowego programu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Szczegółowe informacje: https://www.gov.pl/web/laboratoria

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna, której priorytetowym celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Za otrzymane środki 96 000zł nasza szkoła zakupiła:

• Laptop
  • Mikrokontroler     z czujnikami  i akcesoriami.
  • Stacja lutownicza z gorącym powietrzem
  • Kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami
  • Aparat fotograficzny
  • Statyw do aparatów  i kamer
  • Oświetlenie do realizacji nagrań
  • Mikrofon  z mikroportem
  • Gimbal
  • Gogle Wirtualnej Rzeczywistości (VR) wraz z akcesoriami i oprogramowaniem wspierającymi ich funkcjonowanie
  • Pakiet Lego Education SPIKE Prime dla klas 4-8 Laboratoria
  • 8x LEGO SPIKE Prime – zestaw podstawowy 8X LEGO SPIKE Prime – zestaw rozszerzający 8x LEGO BriQ Mo􀆟on Prime Set
  • Zestaw ApitorX dla 28 uczniów
  • 14 x ApitorX
  • Filamenty PLA 1,75 mm 1kg
  • Robot edukacyjny Abilix Krypton 2 v2 EDU – zestaw z podręcznikiem
  • Mat. Kamera Insta 360 – LPLP

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.