Koronawirus – zalecenia MEN i SANEPIDU

Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych rekomendacje w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa.  Przekazane rekomendacje, to procedury, które już obowiązują i dają prawo w sytuacji ewentualnego zagrożenia, by reagować i podejmować działania w kontakcie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.
Kto nie miał kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw.

WAŻNE!

Zaleca się przestrzeganie podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania. Wywieśiliśmy w widocznym miejscu w szkole instrukcję dotyczącą mycia rąk oraz inne zasady dotyczące higieny osobistej.

Według wskazań sanepidu, nie ma realnego zagrożenia koronawirusem.

Do rodziców kierujemy apel, aby nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do szkoły. Informujemy również rodziców, których dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypowopodobne, aby powiadomili stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosili się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Rodzice dzieci do 8 lat, w razie nieprzewidzianego zamknięcia szkoły mają prawo do zasiłku opiekuńczego.

Bieżące informacje i komunikaty

Przypominamy, że na stronach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego znajdują się aktualne informacje na temat koronawirusa. Zachęcamy do ich odwiedzania: