Dzień Czystego Powietrza w SP1Czaniec

Dzień Czystego Powietrza w SP1Czaniec

W ramach realizowanego w naszej szkole Projektu “Wygrajmy ze smogiem” 17 listopada obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza. Ale się działo… Było niebiesko, ciekawie, śmiesznie, kreatywnie, odlotowo, a wszystko po to byśmy sobie uświadomili jak ważne dla nas jest CZYSTE POWIETRZE!!!

Dzień czystego powietrza w klasie 1a 😊


Najpierw odkrywaliśmy, gdzie jest powietrze i czy można go zobaczyć. Wypełniliśmy balony powietrzem i sprawdzaliśmy jak szybko powietrze z  nich ucieka.  Udało nam się też wypełnić balon podgrzanym powietrzem.  Sprawdziliśmy jak powstaje smog. Nie chcieliśmy smogu w klasie, nawet w słoiku,  brrrrrr!
Na koniec zrobiliśmy teatrzyk w którym zagrali aktorzy wykonani….ze śmieci.
Na początku nie wiedzieliśmy o czym będzie nasz spektakl, ale po zrobieniu aktorów zaczęły powstawać pomysły.  Sami zobaczcie. Zapraszamy😊

Dzień czystego powietrza w klasie 1b 😊

Organizatorzy – Dziękujemy za zaangażowanie w Walkę ze SMOGIEM!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *