Innowacja pedagogiczna “Jestem pierwszy z pomocą” cz.III

Innowacja pedagogiczna “JESTEM PIERWSZY Z POMOCĄ” projekt edukacyjny propagujący I pomoc przedmedyczną  wśród uczniów klas 1-8

W trzeciej części realizacji założeń Innowacji pedagogicznej “Jestem pierwszy z pomocą” – UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ! uczniowie klas 1- 8 spotkali się Ratownikami Maltańskiej Służby Medycznej i Pielęgniarką szkolną , którzy przeprowadzili praktyczne warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Umiejętności i wiadomości naszych uczniów zostały poszerzona o nowe elementy. Mamy nadzieję, że w przyszłości nasze coroczne działania zaowocują szybki i skutecznym niesieniem pomocy innym.

Czas również na podsumowania wiadomości i sprawdzenia umiejętności naszych uczniów w tym zakresie. W salce korekcyjnej została udostępniona ścieżka I pomocy, która tworzyły trzy stanowiska zadaniowe:

1. układanka
2. grupowa karta pracy
3. fantom Ania do próbnego masażu serca

Organizatorzy akcji: Renata Wójcik i Lucyna Pszczółka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *