I Ogólnopolska Olimpiada SMOGOWA ESA…

Nasza szkoła podejmuje dużo działań związanych z ochroną środowiska, bliska jest nam tematyka ekologiczna, dlatego zgłosiliśmy uczniów do I Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej realizowanej online na platformie konkursowej. Organizatorem konkursu jest Edukacyjna Sieć Antysmogowa, która skupia placówki edukacyjne, nauczycieli i uczniów wokół wspólnej sprawy – przeciwdziałania zanieczyszczeniu powietrza i zmianom klimatu. W tym roku szkolnym bierzemy udział w Programie ESA, który od czterech lat realizowany jest przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy – w ramach tego Projektu otrzymaliśmy czujniki pomiaru stanu powietrza oraz monitor na którym na bieżąco wyświetlane są dane pomiarowe.  Uczestniczą w nim 524 szkoły i przedszkola z całej Polski, łącznie blisko ćwierć miliona osób – zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Uczestnikami Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej mogli być uczniowie klas 7–8 z każdej szkoły podstawowej w Polsce, nie tylko ze szkół należących do sieci ESA. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły 4 osoby:

Martyna Wesołek 7a

Anna Wierońska 7b

Michał Mrowiec 7b

Eryk Zemanek 8c

Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa to konkurs wiedzy o powietrzu i zmianach klimatu. Każdy z trzech etapów olimpiady obejmował pytania z tych dwóch dziedzin, zgodnie z zakresem wskazanym w bibliografii konkursowej. Uczniowie mieli 70 minut na udzielenie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań jednokrotnego i wielokrotnego wyboru. Stopień trudności pytań wzrastał wraz z każdym etapem konkursu.

Koordynatorzy I Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej