Finał  Szlachetnej Paczki -Weekend Cudów za nami…

To Wy tworzycie Szlachetną Paczkę -PACZKĘ W PACZCE

Drodzy Darczyńcy, z całego serca dziękujemy, że dołączyliście do Szlachetnej Paczki organizowanej przez naszą szkołę już po raz siódmy. Bez Was, rodzina, którą objęliśmy opieką w tym roku, nie dostałaby pomocy. Udowodniliście, że dobro to wynik dzielenia.

A to dobro, to nie tylko paczka materialna, ale też wielkie serce.

Podejmując się przygotowania paczki wiedzieliśmy, że może być ciężko.

To jest bardzo trudny rok –znowu…., ale daliśmy radę podczas pandemii, więc dlaczego teraz miałoby się nie udać!

Pomimo  przeciwności, a może właśnie na przekór nim, po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy się dzielić, pomagać sobie w trudnych momentach. Nie myślimy o tym, ile mamy i czy dzieląc się, będziemy mieć mniej. Z tych bezinteresownych pomocy wypływa wiele dobra i siły dla tych, którzy w danej sytuacji są bezsilni.

Wiemy, że w tym roku,  byliśmy jedną z nielicznych szkół w okolicy, która samodzielnie przygotowała Szlachetną Paczkę dla potrzebujących. To nasz -Wasz wielki sukces!

Tym razem wybraliśmy małżeństwo  seniorów -panią Michalinę (82 lata) i pana Franciszka (90 lat)
Pan Franciszek od kilku lat zmaga się z coraz bardziej pogarszającym się stanem zdrowia. W wyniku zaawansowanej miażdżycy kilka miesięcy temu amputowano mu nogę. Obecnie jest osobą leżącą, wymagającą całodobowej opieki. Jego jedynym opiekunem jest żona, pani Michalina, która sama cierpi z powodu kilku chorób, między innymi drżenia mięśni, co bardzo utrudnia jej poruszanie się i wykonywanie codziennych czynności. Rodzina utrzymuje się wyłącznie z emerytur małżonków wraz z przysługującymi im dodatkami. Małżonkowie ponoszą duże wydatki na rachunki oraz na leczenie, pielęgnację i rehabilitację pana Franciszka.

Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników naszej szkoły oraz sponsorom udało się nam przygotować świąteczna paczkę. Kolejne pokolenie szkolnych wolontariuszy codziennie r”obiło obchód” z puszkami, mobilizując rówieśników do wsparcia akcji. Na specjalne konto Rady Rodziców wpływały kolejne kwoty, uruchomiliśmy tez kontakty- życzliwych sponsorów z apteki i sklepu ze sprzętem RTF i AGD. Z każdym dniem akcja nabierała tempa,. Mogliśmy kupić wszystkie potrzebne rzeczy -i te duże jak pralka, i te mniejsze, ale sprawiające radość, perfumy i małe radio. Oprócz tego wiele innych niezbędnych, a na koniec wielkie pakowanie.  Zajęli się tym, podczas „nocki w, szkole”, uczniowie klasy 8a z opiekunami.

W sobotę-10 grudnia- wszystkie paczki zawieźliśmy do SP w Międzybrodziu Bialskim-i tu czekała na nas niespodzianka. Zostaliśmy poproszeni o osobiste dostarczenie Szlachetnej Paczki wybranej przez nas rodzinie. To była wyjątkowa chwila, chwyciła za serce wszystkich. Podziękowania były wylewne i bardzo szczere, takie, które potrafi powiedzieć prawdziwie szczęśliwa osoba.

Po raz kolejny przekonaliśmy się , że SPOŁECZNOŚĆ Z  SIENKIEWICZA JEST WSPANIAŁA, SILNA I  WRAŻLIWA NA POTRZEBY SŁABSZYCH!

PO PROSTU JESTEŚMY SUPER!!! I TYLE