DZIEŃ ZIEMI – podsumowanie :)

Dzień Ziemi w naszej szkole co roku obchodzimy bardzo uroczyście. Celem organizowanych z tej okazji akcji ekologicznych jest kształtowanie u uczniów aktywnej postawy wobec środowiska, wrażliwości, szacunku i odpowiedzialności za jego stan oraz dostrzeganie potrzeb recyklingu i segregacji odpadów, uświadamianie roli jaką każdy z nas może odegrać w swoim środowisku.

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, ten wyjątkowy dzień wyglądał inaczej. Jednak mimo ograniczeń wynikających ze zdalnej nauki pamiętamy o tym jak ważne jest dbanie o naszą planetę Ziemię.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi odbył się na platformie zoom Konkurs wiedzy przyrodniczej “Życie w wodzie”. Entuzjaści nauk przyrodniczych z klas 4 wzięli udział w I etapie, który polegał na wypełnieniu online testu wiedzy o środowisku wodnym . Do II etapu konkursu zakwalifikowało się 3 finalistów, który uzyskali wymaganą ilość punktów. Dalsza rywalizacja odbywała się na wideokonferencji w obecności Komisji konkursowej w składzie Lucyna Bezwińska, Agnieszka Gibas i Lucyna Pszczółka. Uczestnicy odpowiadali na wylosowane pytania z trzech kategorii o róznym stopniu trudności oraz rozpoznawali organizmy wodne.

Zmagania wyłoniły Laureatów konkursu:

I miejsce – Dominik Łazarz klasa 4a

II miejsce – Błażej Janosz klasa 4b

III miejsce – Natalia Bryndza klasa 4b

DZIEŃ ZIEMI – podsumowanie :)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W ramach obchodów odbył się również Konkurs fotograficzny “Świat wokół nas” dla uczniów klas 7-8. Nasi Paparazzi działający w terenie uchwycili w obiektywach swoich aparatów miejsca i chwile ukazujące niezwykła piękno otaczającego nas świata. Są też zdjęcia, które powinny wzbudzić w nas chwilę refleksji na temat miejsca i roli człowieka na Ziemi.

W Konkursie na “Model Ziemi” z naturalnych materiałów wzięli udział uczniowie klas 5 – 6. Sympatycy nauk przyrodniczych i prac ręcznych przesłali ciekawe i pomysłowe prace, które będzie można po powrocie do szkoły obejrzeć na wystawie w Zielonej Pracowni. Oto przykładowe prace: