DBI 2025 w Sienkiewiczu :)

W lutym obchodzony jest co roku Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Ten dzień ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym roku nasza szkoła także podjęła liczne inicjatywy związane z tym aktualnym w naszych czasach problemem- “Jak być bezpiecznym w sieci?” . Zaprosiliśmy także do udziału w tej akcji naszych Seniorów 60+. W ramach Ogólnopolskiego Projektu Szkoła Międzypokoleniowa -” Senior w sieci”, doskonalili swoje umiejętności bezpiecznego poruszania się w Internecie. Poznawali jego plusy i minusy…

Nasze działania miały na celu podniesienie i wywieszenie świadomość tego, na co narażony każdy użytkownik internetu, bez względu na miejsce zamieszkania, wiek czy biegłość w obsłudze komputera. Rozmowy i pogadanki dotyczyły:

  • Złośliwego oprogramowania
  • SPAM-u
  • Phishing-u
  • Łamania zbyt prostych haseł
  • Nieodpowiednie treści dla nieletnich
  • Przyjmowania fałszywej tożsamości
  • Internetowego hejt iu fake newsy. …
  • Siecioholizmu, fonoholizmu

Do zobaczenia za rok 🙂

LP

Skip to content