
W lutym obchodzony jest co roku Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Ten dzień ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym roku nasza szkoła także podjęła liczne inicjatywy związane z tym aktualnym w naszych czasach problemem- “Jak być bezpiecznym w sieci?” . Zaprosiliśmy także do udziału w tej akcji naszych Seniorów 60+. W ramach Ogólnopolskiego Projektu Szkoła Międzypokoleniowa -” Senior w sieci”, doskonalili swoje umiejętności bezpiecznego poruszania się w Internecie. Poznawali jego plusy i minusy…
Nasze działania miały na celu podniesienie i wywieszenie świadomość tego, na co narażony każdy użytkownik internetu, bez względu na miejsce zamieszkania, wiek czy biegłość w obsłudze komputera. Rozmowy i pogadanki dotyczyły:
- Złośliwego oprogramowania
- SPAM-u
- Phishing-u
- Łamania zbyt prostych haseł
- Nieodpowiednie treści dla nieletnich
- Przyjmowania fałszywej tożsamości
- Internetowego hejt iu fake newsy. …
- Siecioholizmu, fonoholizmu
Do zobaczenia za rok 🙂
LP









































