BOOKFLIX w Sienkiewiczu :)

Ogólnopolski projekt czytelniczy BOOKFLIX, czyli co nam polecicie do czytania.

BookFlix – to akcja czytelnicza, która jest odpowiedzią na ogromną popularność seriali oraz filmów na serwisach streamingowych takich jak: Netflix, HBO GO czy Player. Jest całe mnóstwo książek, na podstawie których powstało wiele hitowych filmów, a o której to genezie mało kto tak naprawdę wie. Przenoszenie historii z jednej formy w drugą jest stare jak świat – nie zawsze się sprawdza, ale czasami okazuje się, że ta druga forma jest lepsza. Jednak dobra historia zawsze się obroni, niezależnie od tego, w jakiej formie ją poznamy – czy to będzie najpierw książka, czy też film.
Książka może zachęcić do obejrzenia serialu lub odwrotnie – obejrzenie serialu może skusić do przeczytania jej literackiego pierwowzoru. Jeśli film powstał na podstawie książki zawsze rodzi się pytanie: czy najpierw przeczytać książkę czy obejrzeć film? Czy książka jest zawsze lepsza od filmu?
BookFlix to inspiracja dla amatorów zarówno książek, jak i ich ekranizacji.

BOOKFLIX w Sienkiewiczu :)
BOOKFLIX w Sienkiewiczu :)
BOOKFLIX w Sienkiewiczu :)
BOOKFLIX w Sienkiewiczu :)
BOOKFLIX w Sienkiewiczu :)
Skip to content