Odpowiedzialność karna nieletnich &

W ramach działań profilaktyczno – edukacyjnych prowadzonych w naszej szkole uczniowie klas 8 uczestniczyli w zajęciach  dotyczących bezpieczeństwa , odpowiedzialności karnej nieletnich i cyberprzemocy. Podczas spotkania funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Bielsku – Białej asp. Rafał Kobyłecki przedstawił zagadnienia związane z odpowiedzialnością nieletnich za popełniane czyny karalne i za zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. Poinformował również o zjawisku cyberprzemocy, zagrożeniach płynących z sieci i konsekwencjach prawnych wynikających z niewłaściwego korzystania z portali społecznościowych. Uczniowie wykazali zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, dyskutowali, zadawali prowadzącemu pytania. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.

Wychowawcy klas 8