Uzależniania – nie daj się wciągnąć!

18 grudnia uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w spotkaniu z  panem Piotrem RYCHŁY Specjalistą z Centrum Doradczo-Szkoleniowego AUXILIUM Czechowice – Dziedzice.

Prowadzący przekazał uczestnikom prelekcji “Life czy nie life” ciekawe informacje na temat zagrożeń cywilizacyjnych takich jak  „Uzależnienia od substancji psychotropowych i innych środków psychoaktywnych”. Była mowa o rodzajach uzależnień – schemacie uzależniania, diagnozowaniu i leczeniu oraz często tragicznych skutkach dla organizmu.  To bardzo aktualny i poważny  problem dotykający dzieci, młodzież i dorosłych.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozwoli im lepiej  zrozumieć co to jest uzależnienie w celu uniknięcia jego zgubnych skutków oraz przekona tych młodych ludzi do korzyści, jakie daje zdrowy i pozytywny sposób życia.

Organizatorzy AG i LP