Lepiej zapobiegać niż leczyć…

Powszechnie wiadomo, że choroba nowotworowa wiąże się z niepewnym rokowaniem oraz z zagrożeniem życia. Pociąga za sobą konieczność obciążającego leczenia. Niezmiernie ważne jest, jak w każdej innej chorobie, wczesne rozpoznanie. Według statystyk w Polsce jedno na sześćset urodzonych dzieci zachorowuje na chorobę nowotworową w wieku 0 – 14 lat.

Poniżej zamieszczony został filmik edukacyjny „Lepiej zapobiegać niż leczyć – profilaktyka i jej Moc” przekazany przez Starostwo Powiatowe w Bielsku – Białej. Filmik dotyczy ważnego problemu profilaktyki i diagnozowania chorób nowotworowych u dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do obejrzenia

Pedagog szkolny AG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *