SP Nr 1 w Czańcu Laureatem!

Podjęliśmy #OSEWyzwanie…

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to program przygotowany przez Ministerstwo Cyfryzacji. OSE jest publiczną siecią telekomunikacyjną, jej operatorem został NASK Państwowy Instytut Badawczy, który odpowiedzialny jest za uruchomienie sieci, a następnie jej utrzymanie. NASK poza dostarczeniem szkołom usług dostępu do internetu, zapewni system bezpieczeństwa oraz treści edukacyjne, które będą wykorzystywane w procesie kształcenia umiejętności cyfrowych.

Nasza placówka bierze udział w tym programie i proponowanych przez OSE akcjach i konkursach. Jednym z nich był konkurs #OSEWyzwanie, którego zostaliśmy Laureatem!

Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie jest 800 mobilnych pracowni multimedialnych  składających się z 16 laptopów każda, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

Konkurs adresowany był do szkół z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła przysłaliśmy pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Aby zwiększyć  szansę na wygraną zadeklarowaliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania (CodeWeek) oraz programie OSEHero.

Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu.

Jedną z nagrodzonych szkół jest Szkoła Podstawowa Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Czańcu. Bardzo się z tego cieszymy 🙂

LP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *