Wycieczka na Magurkę

Każda wycieczka to wielka przygoda, z której pragniemy wyciągnąć jak najwięcej. Z każdej wędrówki przywozimy coś cennego: wspomnienia, pamiątki i wiedzę na temat miejsca, które się odwiedziło. 

23 października 2019 roku uczniowie klas 5a i 6d z Opiekunami zdobyli jeden z najwyższych szczytów Beskidu Małego – szczyt Magurki Wilkowickiej znajdujący się na wysokości 909 m.n.p.m. Wyprawa była okazją do wspólnego spędzenia czasu, lepszego poznania się i zacieśnienia przyjaźni.  Ponadto uczniowie poznawali tradycje, kulturę i historię regionu – bardzo ciekawie opowiadała o tym pani Jadwiga Ziętek – przewodnik górski.

Uczestnicy wyprawy podziwiali walory krajobrazu górskiego, uwrażliwiali się na piękno przyrody w jesiennym wydaniu, a okazji ku temu nie brakowało. Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda, dopisywały humory i wokół roztaczały się cudowne widoczki… AG i LP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *