Działania na rzecz dzieciaków ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Nauczyciele prowadzący zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze z uczniami niepełnosprawnymi, starają się, aby nasi podopieczni mieli możliwość uczestnictwa
w różnych inicjatywach.

Na początku rok szkolnego zorganizowaliśmy Piknik rodzinny pt. „Owocowe wariacje”dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, natomiast rodzice mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami, wśród osób z podobnymi problemami. Ponadto wspólnie podziwialiśmy występ Iluzjonisty.

W styczniu uczestniczyliśmy w Balu Karnawałowym, który odbył się w Sułkowicach. Pląsaliśmy wśród kolorowych świateł w rytm muzyki z lat 80-tych. Mogliśmy także spróbować swoich umiejętności i wytworzyć własne czekoladki.

Nawiązaliśmy współpracę z Przedszkolem w Kobiernicach, tam dwu-krotnie uczestniczyliśmy w zajęciach integracyjnych. Na własnej skórze doznawaliśmy uroków zimy i zwiastunów wiosny. Zostaliśmy poddani oddziaływaniom świetlnym w Sali Doświadczania Świata.

Korzystaliśmy z dobroczynnego wpływu soli, gdy mieliśmy seans w Grocie Solnej
w Kętach. A w czerwcu podziwialiśmy piękne budowle z całego świata w trakcie spaceru
w Świecie Miniatur w Inwałdzie.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Czańcu intensywnie angażuje się w pomoc potrzebującym, między innymi po raz kolejny miała miejsce akcja „Nie zapominamy o niepełnosprawnych

i samotnych”, wraz z uczniami wykonaliśmy stroiki i kartki świąteczne, którymi zostali obdarowani potrzebujący.

Od września 2013 roku samorząd uczniowski organizuje zbiórki plastikowych zakrętek i makulatury. Po raz kolejny dochód z tych przedsięwzięć został przekazany na rehabilitacje dla Wojtka i Bartka, uczniów naszej szkoły. MM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *