Ślubowanie Klas Pierwszych

2 września, podczas uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego, odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych. Zanim jednak dzieci złożyły ślubowanie, wraz z kolegami ze starszych klas odwiedziły cztery Krainy: Muzyki, Pracy, Miłości i Mądrości. W każdej Krainie rozwiązywały zadania, a w zamian otrzymywały specjalne symbole związane z Krainą. Wszystko to po to, aby pokonać Złą Wróżkę, która uparła się, że dzieci powinny pozostać Maluchami, a nie Pierwszakami. Na szczęście cała podróż zakończyła się sukcesem. Wszyscy zgromadzeni na sali uczniowie, rodzice i nauczyciele wspierali przyszłych uczniów brawami i słowami rymowanki: 

I staramy się zawzięcie,

„W długą drogę wyruszamy

Za wygrana dziś nie damy

Aby zrzucić złe zaklęcie.”

Cztery zdobyte przez dzielne dzieciaki symbole: Klucz wiolinowy, Pszczółka, Serce i Sówka pomogły dobrej Wróżce odczarować Maluchy. Słowa wypowiedzianego ślubowania i pasowanie ołówkiem przez Panią Dyrektor uczyniły z Maluchów Uczniów Klas Pierwszych:

„My uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Czańcu

Ślubujemy

Być pilnymi i wzorowymi uczniami,

dobrymi kolegami.

Obiecujemy godnie reprezentować

dobre imię naszej szkoły,

swoim zachowaniem i nauką

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”. Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy w szkole dużo piątek, wiele słońca na podwórzu, mało łez, humoru dużo, zdrowia, szczęścia i tak co rok, by udany był ten pierwszy krok.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *